Lezingen en Excursies
Per jaar zijn er een aantal activiteiten, voor leden en belangstellenden. Twee keer per jaar vindt een studiedag plaats, met lezingen, steeds op een andere locatie in Nederland, soms gecombineerd met excursies of tentoonstellingen. Wij vragen een kleine bijdrage voor deelname.
Een enkele keer is er een excursie buiten Nederland.
Op 9 november 2024 vierde de DHK tijdens de jubileumbijeenkomst zijn 50-jarig bestaan.
Lees HIER een kort verslag.
Ook in 2024 was er een (inofficiële) reis van 9 enthousiastelingen die sporen van mennonieten in Polen wilden volgen. Lees het reisverslag hiernaast.
In mei 2023 organiseerde de DHK een weekend in de Pfalz, waar wij te gast waren bij onze Duitse zustervereniging, de MGV (Mennonitischer Geschichtsverein). Lydia Penner schreef een (ook daarvan ) een verslag. U kunt dat downloaden via de knop in de kolom hiernaast onder het verslag uit 2024.
Astrid von Schlachta, historica, voorzitter van de MGV en directeur van de Mennonitische Forschungsstelle in Weierhof, hield in februari 2023 al een zoom-lezing ter voorbereiding op die excursie. in de Pfalz. Die lezing (in het Engels) is nog steeds te volgen als zoom-opname. Klik daarvoor op de knop helemaal onderaan in de kolom hiernaast. U komt dan op een site die u doorverwijst naar de opname.